به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر بعد از ظهر امروز در بازدید و بررسی مسائل و مشکلات یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده مواد شوینده کشور در سمنان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب شناسایی و رفع موانع تولید و حمایت از تولیدکنندگان است.

وی با تأکید بر اینکه باید برای تحقق رونق تولید و گشایش اقتصادی عزمی جدی صرف شود گفت: اقدامات مناسبی در مورد ارائه تسهیلات به مجموعه‌های صنعتی در سال گذشته انجام شد.

استاندار سمنان بیان داشت: با توجه به نوسانات ارزی و تغییر قیمت‌ها ما تقاضای سه برابر شدن تسهیلات را ارائه کردیم.

آشناگر اصلی‌ترین مشکل واحد صنعتی کندر را گرانی و تأمین مواد اولیه، نوسانات ارزی و تأمین نقدینگی عنوان و اظهار امیدواری کرد با ارائه تسهیلات این مشکلات هر چه سریع‌تر برطرف شوند.

وی اظهار داشت: این واحد با مشکل تأمین مواد اولیه سولفات سدیم نیز مواجه است که با توجه به تولید این مواد در داخل کشور می‌توان با پیگیری‌های لازم، سهمیه آزاد استان‌ها را به سمنان نیز اختصاص داد.

قائم‌مقام شرکت تولیدی کندر نیز در این دیدار با بیان اینکه این واحد تولیدی نیازمند افزایش سهمیه در تأمین بخش سهمیه آزاد سولفات سدیم هستیم گفت: در حال حاضر بالغ‌بر 250 تن سولفات به این مجموعه تولیدی تخصیص‌یافته است؛ این در حالی است که نیاز مجموعه یک هزار و 500 تن است.

صادقی با اشاره به اینکه این مجموعه برای رونق تولید خود نیاز به تسهیلات 30 میلیارد تومانی دارد اظهار داشت: تقاضای ما از اداره کل مالیاتی استان سمنان این است که مساعدت بیشتری با ما در نحوه پرداخت مالیات داشته باشند تا امکان تحقق رونق تولید فراهم شود.

 به گزارش تسنیم در شرکت تولیدی کندر (تولیدکننده مواد شوینده در کشور) 500 نفر مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/ح