به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه،  سرهنگ کریم اکبری امروز در نشست خبری بابیان اینکه وظیفه نیروی انتظامی حفظ نظم و امنیت درشهر است اظهار داشت: آذربایجان غربی در نزاع و درگیری رتبه هفتم را در کشور دارد و جرائم و سرقت، بار روانی بیشتری بر روی جامعه دارد که 78 درصد پرونده‌های تشکیل شده  از طریق مرکز مشاوره منجر به صلح و سازش شده است.

وی با اشاره به افزایش کشفیات سرقت و دستگیری سارقان  در سال 98 گفت: کشفیات سرقت 31 درصد و دستگیری سارقان 77 درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است که از این میزان  61 درصد سارقان بیکار، 69 درصد معتاد، 69درصد سابقه‌دار و 9 درصد سارقان بانوان هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه با اشاره به اینکه در بخش سرقت 77 درصد شاهد افزایش هستیم،  افزود:  میزان کشفیات در حوزه منزل 34 درصد،  مغازه 34 درصد، اماکن دولتی 24 درصد، اتومبیل 15 درصد، داخل خودرو 31 درصد و کشت و زمین 51 درصد است همچنین 3 هزار و 300 میلیارد ریال در سه ماهه امسال  توقیف‌شده و  قاچاق کالا نسبت به سال گذشته 33 درصد رشد یافته است و  دستگیری قاچاق  نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته گفت: در سه ماهه امسال 31 درصد سرقت‌ها کشف‌شده که این میزان 22 درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است و همچنین کشفیات قاچاق سوخت  478 درصد، دستگیری مواد مخدر 162 درصد نسبت به سال گذشته رشد یافته است.

اکبری با اشاره به افزایش مصرف مواد مخدر در ارومیه بیان کرد: به سبب قرار گرفتن این شهر در مسیر اروپا قاچاق مواد  مخدر بیشتر است به طوریکه نرخ شیوع اعتیاد به مواد مخدر 2/5درصد است.

انتهای پیام/ن