به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “صالح بوحلیقه” از افسران ژنرال حفتر فرمانده گروه موسوم به ارتش ملی لیبی گفت که این نیروها برای ورود به مرکز میدان “الشهداء” در طرابلس آماده می‌شوند.

وی در گفت‌وگو با اسپوتنیک اظهار داشت: ارتش ملی لیبی وارد مرحله جدیدی خواهد شد و دشمن شکست خواهد خورد و از میدان نبرد فرار خواهد کرد.

این عضو گروه موسوم به ارتش ملی لیبی گفت: تعقیب شبه نظامیان دشمن بعد از موفقیت طرح فرسایش توان و امکانات آن آغاز خواهد شد.

این گروه همچنین از حمله هوایی خود به شهر “غریان” خبر داد و تاکید کرد که در جریان این حمله چندین شبه نظامی و عناصر وابسته به گروه تروریستی القاعده کشته شده اند.

از سوی دیگر گروه موسوم به ارتش ملی لیبی شب گذشته در بیانیه ای از اهالی طرابلس پایتخت این کشور خواست که از مناطق استقرار نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی به ویژه در مناطق صلاح الدین و الهضبه دور شوند.

ژنرال خلیفه حفتر که سمت فرماندهی گروه موسوم به ارتش ملی لیبی را دارد، شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل دولت وفاق لیبی است که توسط سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده است.

چندی پیش  حفتر که از سوی برخی از کشورها از جمله مصر و امارات حمایت می‌شود، برای تصرف شهر طرابلس نیروهای خود را به‌سمت غرب لیبی گسیل داشت تا به‌زعم خود آنجا را از “عناصر تروریست” پاکسازی کنند. حملات حفتر به طرابلس اندکی قبل از آغاز کنفرانس ملی فراگیر که قرار بود با نظارت سازمان ملل در شهر “غدامس” برگزار شود آغاز شد.

در مقابل، نیروهای شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آنها در اطراف شهر طرابلس پرداختند که تنش‌ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/