به گزارش خبرگزاری تسنیم پلدختر، علیرضا تابش صبح امروز در حاشیه بازدید از شهر سیل زده پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز بازدید از ساخت و ساز واحدهای مسکونی و تجاری اعم از تعمیری و احداثی را داشتیم و با حضور مسئولان شهرستان پلدختر جلساتی برگزار شد.

وی افزود: در شهرستان پلدختر مردم سیل‌زده اکثراً وام‌های تعمیراتی و بلاعوض را گرفته‌اند و برای دریافت وام تعمیرات نیز اکثر افراد تشکیل پرونده داده‌اند و به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

رئیس بنیاد مسکن عنوان کرد: یک بخشی از مردم از محل مصوبه سابق وام‌شان را گرفتند ولی آن‌هایی که از مصوبه اخیر (2500 میلیارد تومانی قرض‌الحسنه) باید وام بگیرند از این هفته موانع آن برطرف می‌شود و دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: شب گذشته جلسه‌ای با مدیران بانک‌ها تشکیل شد که قول دادند که به مجرد عقد قرارداد نخستین قسط مردم را نیز آزاد و به حساب‌شان ریخته شود البته اینکه به حساب‌شان ریخته می‌شود با دستور بنیاد مسکن می‌توانند برداشت کنند که در این راستا پیشرفت فیزیکی کارشان کنترل می‌شود.

تابش گفت: در بحث واحدهای احداثی‌ نیز کار شروع شده و پی‌کنی و پی‌ریزی‌ها دارد انجام می‌شود که در این زمینه نیز تشکیل پرونده داده‌اند و به بانک رفته که قرار شد از هفته آینده پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه بلاعوض تجاری‌ها و وام‌های تعمیراتی نیز بخشی پرداخت شده و مشغول نوسازی هستند تصریح کرد: بحث وسایل معیشتی و کسب و کارشان و جنس مغازه بود که خوشبختانه برای اولین بار دولت تصویب کرده تا سقف 45 میلیون تومان از همین وام‌ها به کسبه پرداخت شود.

رئیس بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: برای وام سرمایه در گردش یا کسب و کار نیز تشکیل پرونده داده‌اند و به بانک رفته که هفته آینده به حسابشان واریز می‌شود و می‌توانند  مغازه‌هایشان را باز کنند که این به رونق شهر و عادی سازی شهر نیز کمک می‌کند.

وی در رابطه با ساخت دیواره ساحلی پلدختر نیز اظهار داشت: دیواره ساحلی شهر پلدختر در گذشته به دلیل مشکلات فنی که داشته تخریب شده که ما طراحی مجدد کردیم و مهندسین مشاور  ذی صلاح انتخاب شدند.

تابش افزود: طراحی دیواره ساحلی پلدختر را به وزارت نیرو و آب منطقه‌ای می‌دهیم و در صورتی که تایید شد کارهای بعدی انجام می‌شود. برای مقدمات کارهای بعدی، تجهیز کارگاه و شمع کوبی‌ها اقداماتی انجام دادیم و کار را همزمان شروع کردیم که امیدوام تا پایان امسال بتوانیم دو دیواره بسیار مستحکم و اصولی در دو طرف رودخانه و در مجاورت شهر احداث کنیم.

وی عنوان کرد: البته کار دیواره ساحلی پلدختر که به عهده ما گذاشته شده توسط برنامه و بودجه به عهده ما گذاشته شده که خودمان هم استقبال می‌کنیم تا شهر را حفاظت کند.

انتهای پیام/ ز