به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهمن مرادنیا ظهر امروز در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستائیان استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد اظهار داشت: باید از همه فرصت‌ها و منابع برای روستانشینانی که تحت پوشش بیمه نیستند استفاده کنیم.

وی از نهادهای حمایتی بازنگری و ارائه آمار روستائیان مرزنشین فاقد بیمه در حاشیه 20 کیلومتر مرز را درخواست کرد و افزود: مرزنشینان و پیله‌وران استان باید از محل فروش سوخت بیمه شوند.

استاندار کردستان تصریح کرد: براساس آمار 28 هزارخانوار در حاشیه مرزهای اسان ساکن هستند و در بحث پیله‌وری و فروش سوخت ماهیانه مبالغی به آنان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در فروردین‌ماه امسال از محل فروش سوخت به هرخانوار در حاشیه مرز یک میلیون تومان پرداخت شده که می‌توانیم بخشی از این پرداختی‌ها را برای بیمه آنان در نظر بگیریم تا آنان نیز از این فرصت و خدمات بهره‌مند شوند.

مرادنیا خاطرنشان کرد: سال گذشته بیمه صندوق روستاییان، عشایر و کشاورزان حدود 57 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و مردمی پول جذب کرد که می‌توان از این پول‌ها و منابع در راستای اشتغال‌زایی در استان سرمایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه فرصت‌ برای سرمایه‌گذاران در کردستان فراهم است، اظهار کرد: زمین مناسب با قیمت‌های پایین در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد و معافیت مالیاتی شامل آنان می‌شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه بسیاری از روستانشینان با مشکل مالی مواجه و توانایی پرداخت 600 هزار تومان حق بیمه سالیانه را ندارند، خاطرنشان کرد: باید برای حل مشکلات روستائیان راهکار مناسبی پیدا کرد.

انتهای پیام/ح