به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ایتالیا، فریبرز عسکری در خصوص عملکرد تکواندکاران در سی امین دوره یونیورسیاد اظهار داشت: بچه‌ها نتایج خوبی در این مسابقات به دست آوردند. البته شرایط تیم به گونه‌ای بود که 6 ورزشکار ما پتانسیل کسب مدال را داشتند اما یکی در امتیاز طلایی و دیگری با یک امتیاز اختلاف بازی را واگذار کردند و به مدال نرسیدند. در مجموع در بخش انفرادی به 4 مدال طلا رسیدیم و در مسابقات تیمی نیز موفق به کسب مدال شدیم و از این بابت خداراشاکرم و به ملت ایران تبریک می‌گویم.

وی در ادامه افزود: همان طور که قبل از مسابقات هم گفتم قصد نداریم با این مدال‌ها خیلی شادی کنیم و همین جا پرونده این مسابقات را می‌بندیم چرا که هدف اصلی ما المپیک‌ است و یونیورسیاد و تمام‌ مسابقات پیش رو را مسیری برای المپیک‌ می‌بینیم. به همین دلیل اجازه نمی‌دهیم تمرکز خودمان و تیم به هم بخورد. همین جا پرونده یونیورسیاد برای ما بسته شد و از فردا تمرینات را برای گرند پری توکیو پیگیری می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندوی کشورمان با اشاره به مسیر پیش روی تکواندوکاران برای کسب سهمیه المپیک گفت: ما در سه وزن یک، دو و چهار شانس کسب سهمیه المپیک را داریم که آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی در این مسابقات حضور داشتند. هادی‌پور شرایط خوبی دارد و رنک پنج را دارد و چون 5 نفر اول هم‌ سهمیه المپیک را کسب می کنند ما باید شرایط او را حفظ کنیم. بعلاوه فرزان عاشورزاده را نیز پشت سر هادی‌پور داریم که پا به پای او در حرکت است. میرهاشم حسینی هم علی رغم‌ مشکلاتی که دولت انگلیس ایجاد کرد و 120 امتیاز المپیکی را از دست داد، با نتایج یونیورسیاد تا رنک هفت بالا رفت و برای رسیدن به رنک 5 باید در سه مسابقه گرند پری آینده تلاش کند. سجاد مردانی هم در رنک 6 ایستاده و باید خود را به 5 نفر اول برساند.

عسکری تاکید کرد: در شرایط فعلی می‌توان به کسب سه سهمیه امید داشت اما تلاش لازم است و هنوز امتیازات خود را از تورنمنت‌ها تکمیل نکردیم. از مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک‌ خواهش می‌کنم در جایی که حریفان‌ ما امتیازات خود را کامل گرفتند، ما را کمک کنند تا به مسابقات اعزام و امتیازات را تکمیل کنیم تا با آسودگی خاطر بهتری سه سهمیه را کسب کنیم.

وی افزود: انصافا همه بچه‌ها در این مسابقات خوب جنگیدند. مبارزات میرهاشم حسینی را که نگاه می‌کردم متوجه شدم تماشاگران به وجد آمدند و عملکرد او مورد استقبال تماشاگران بود. از نظر من همه بچه‌ها یکی هستند.

سرمربی تیم ملی تکواندو کشورمان در خصوص صحبت‌های مطرح شده برای دادن شرایط ویژه به میرهاشم حسینی از سوی فدراسیون جهانی، گفت: در IOC بخشی وجود دارد که به این مسائل رسیدگی می‌کند. چون میرهاشم رنکینگ دار است باید برای او شرایط ویژه در نظر گرفته شود اما نمی‌دانم چه تصمیم گرفته شده است. او بازیکن عادی نیست و در کورس اصلی قرار دارد و مطمئنا برای وی شرایط ویژه‌ای در نظر می‌گیرند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر بدون تمام این اتفاقات و برنامه‌های IOC، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به ما کمک کنند می‌توانیم در تورنمنت‌ها شرکت کنیم و سهمیه المپیک را به دست آوریم‌ و ما روی داشته های فعلی برنامه ریزی می‌کنیم.

انتهای پیام/